Partije objavile konačne rezultate

Demokratska Crna Gora i lista “Budva naš grad” objavile su konačne rezultate lokalnih izbora u Budvi, prema njihovim podacima sa 28 birališta.

Demokrate su navele da je glasalo 11.350 birača.

Koalicija “Za budućnost Budve – Budva otvoreni grad” koju predvodi Mladen Mikijelj, prema podacima Demokratama, osvojila je 25,4 odsto glasova i devet mandata, a lista “Budva naš grad” koju predvodi Nikola Jovanović 23,9 odsto glasova i devet mandata.

Demokratska partija socijalista, prema tim podacima, osvojila je 19,95 odsto glasova i sedam mandata, Demokrate 10,7 odsto i četiri mandata, Pokret Evropa sad 6,99 i dva mandata, a Građanski pokret URA sa 4,9 odsto i koalicija okupljena oko Socijaldemokratske partije sa 4,6 odsto po jedan mandat.

Crnogorska evropska partija i lista na čelu sa Božidarom Vujičićem su ispod cenzusa.

Provjerite slična mjesta

Prvi Craft fest počeo sinoć u Podgorici pod sloganom “Kupujmo domaće”

Prvi Craft Fest Montenegro, manifestacija koja okuplja domaće zanatske pivare iz Crne Gore počela je …