Lejla Kašić je sinoć prijavila muzičara Antonija Pušića zbog seksualnog uznemravanja, potvrđeno je Pobjedi iz Uprave policije.
Kašić je potvrdila da je prijavila Pušića. Na pozive i poruku Pobjede Antonije Pušić nije odgovarao.
U medijima i na društvenim mrežama ne želim da se bavim detaljima i da svodim jedno, za mene, izuzetno traumatično i potresno iskustvo na nivo tabloida. Institucije koje trebaju da znaju – znaju tok događaja i trenutak u kom je eskaliralo. Riječ je o neprimjerenom i nedozvoljenom dodiru po intnimnom djelu tijela, uz propratne skeptične komentare, na kraju i njegovo priznanje učinjenog – rekla je Kašić za list.
Producentkinja emisije ,,Dnevnica“, koja se emituje na Televiziji Crne Gore, Lejla Kašić javno je u nedjelju na društvenim mrežama optužila muzičara Antonija Pušića, poznatijeg kao Rambo Amadeus, da je tokom snimanja emisije, u petak, seksualno uznemiravao.
Ona je nakon toga pisala pisala UNICEF-u, jer je Rambo njihov ambasador dobre volje. Iz te međunarodne organizacije je Pobjedi rečeno da su upoznati sa navodima protiv Pušića i da je njegov angažman sa UNICEF-om do daljnjeg suspendovan. Rekli su da imaju politiku nulte tolerancije prema bilo kom obliku seksualno neprimjerenog ponašanja jer je ono u suprotnostima sa ključnim vrijednostima te međunarodne organizacije.
Smatram da je Pušić opravdano sankcionisan iz UNICEF-a, te da će moj nesrećni slučaj biti opomena makar jednom nasilniku da ne učini slično i podrška makar jednoj djevojci da prijavi i da ne ćuti. Samo brzim reagovanjem na bilo koji vid nasilja i uznemiravanja možemo spriječiti velike tragedije, tragedije na nivou silovanja ili femicida – kazala je Kašić za Pobjedu.
Članica Savjeta RTCG-a Milica Špajak pozvala je menadžment Javnog servisa i nadležne institucije da ispitaju navode Kašić i istakla da je podržava. Izvršni direktor Televizije Crne Gore Boris Raonić rekao je za Radio Slobodna Evropa da, takođe, podržava Kašić. Apelovao je na državne organe da utvrde sve činjenice u vezi sa ovim slučajem.
Rijetko se prijavljuje
Seksualno uznemiravanje se vrlo rijetko prijavljuje nadležnima, a još rjeđe procesuira. Praksa pokazuje da nema adekvatnih reakcija na ovakve pojave, iskustvo je nevladinih organizacija koje se bave zaštitom žena.
Iz Centra za ženska prava i Sigurne ženske kuće kažu da bilježe posljednje slučajeve koji su procesuirani kao prekršaj, a završeni su oslobađajućom presudom. Kažu da se dešava da svjedoci odustaju od svjedočenja, da sudije nemaju povjerenje u onog ko prijavi seksualno uznemiravanje…