Budućnost silna na otvaranju: Split savladan sa 35 poena razlike

Košarkakaši Budućnost Volija slavili su na otvaranju nove sezone ABA lige protiv ekipe Splita sa 94:59 (23:17, 23:24, 24:6, 24:12).

Novi košarkaši u našem rosteru nisu mogli bolje da se predstave domaćoj publici. Kem Rejnods je vezao dvije trojke, Bel Hajns je sjajno orkestrirao u napadu, a Kamenjaš pokazao zašto je prošle godine bio u idealnoj petorci ABA lige…sve to za uvodnu seriju od 11:0.

Vidjelo se od starta da smo s pravom imali ulogu favorita, pa protivnik ni u jednom trenutku nije izgledao da može da preuzme kontolu meča ili ozbiljnije zaprijeti iako je prednost na poluvremenu bila samo +5 za “plavo bijele”.

Naši reprezentativci, kao second unit večeras su takođe imali svoj šou. Popović, kao novi kapiten je dominirao na obije strane terena. Imao je dvije ukradene lopte, pet poena i lob pas za Aleksu Ilića koji je moćno zakucao.

U drugom poluvremenu naši momci su zategli odbranu, pa je tako protivnik prve poene u nastavku postigao tek poslije 6 minuta igre.

Odlična dionica za Erona Vajta koji je vezao 7 poena u našoj seriji.

Koliko smo dobri bili u odbrani govori podatak da smo skupili do kraja treće četvrtine 10 ukradenih lopti.

Trojkom Drobnjaka sa zvukom sirene zatvaramo sjajnu dionicu sa do tada maksimalnih +23 razlike.

Naš Džigi je i u posljednjoj dionici lijepo otvorio sa pet poena, i Petar Lazić je upisao svoje prve poene, a potom vezao za konačnih 11.

Do kraja “plavo-bijeli” su rutinski meč priveli kraju, za sjajno izdanje na otvaranju sezone.

Rejnolds je postigao 16 poena, Drobnjak 14, Vajt 13, Lazić 11, Bel Hajns i But po 8 poena.

Izvor i foto: Budućnost Voli