Martin Serafimov of North Macedonia tries to throw between Montenegro's Radojica Cepic, left and Vuk Lazovic, during the Men's European Handball Championship Group A preliminary round match between North Macedonia and Montenegro at the Fonix Arena in Debrecen, Hungary, Saturday, Jan. 15, 2022. (Zsolt Czegledi/MTI via AP)

VELIKA POBJEDA: Crna Gora savladala Makedoniju

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Sjevernu Makedoniju u Debrecinu 28:24, u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Tok meča:

1. poluvrijeme

Kuzmanovski iz sedmerca 17:17, prvo izjednačenje na meču. Miloš Vujović sa krila 18:17, pet minuta igre u nastavku. Anđelić nakon prodora donosi plus dva 19:17.

Branko Vujović donosi tri gola viška , odmah uzvraća Velkoski 21:19. Ševaljević pogađa u napadu s igračem manje 22:19.

Održavamo plus tri, majstorija Ševaljevića 24:21, 12 minuta do kraja. Simić se razbranio, i dalje je plus tri , devet minuta do kraja. Kuzmanovski je smanjio na 24:22. Ševaljević, pa Lasica za velikih plus četiri 26:22, pet minuta do kraja. Kod rezultata 26:23, Simić brani još jedan zicer! kraj meča, pobjeda Crne Gore 28:24.

Miloš Vujović nakon kontranapada 1:0. Već je 3:0 za Crnu Goru, nakon majstorije Radovića, te nove kontre Miloša Vujovića, sjajan početak. Treći gol Vujovića 4:0, Serafimov postiže prvi gol za Makedonce.

Dva gola Makedonaca u nizu , prišli su na 5:3. Uzvraća Vujović sa crte 6:3, devet minuta igre. Najveća prednost “lavova”, nakon što je Anđelić dao dva gola 8:3. Sredina prvog dijela, plus pet za Crnu Goru 9:4.

Mirkulovski, pa Kuzmanovski za minus tri 9:6. Branko Vujović i Anđelić su odbili nalet Makedonaca 11:7, 18. minut. Peševski i Kostevski pogađaju 11:9, tajm-aut Mrvaljevića.

Primili smo dva gola za igračem više, Makedonci su se vratili u meč 12:11. Branko Vujović nakon prodora, uzvraća Velkoski 14:12, šest minuta do odmora. Igra se gol za gol 17:15, tri minuta do poluvremena. Velkoski je smanjio na 17:16, potom su Anđelić i Velkoski promašili zicer. Kraj prvog dijela.